Інститут історичної освіти

Екскурсія до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»

Деталі

 

У рамках проведення Міжнародної науково-теоретичної конференції «Доба гетьмана І. Мазепи в європейській історії: міфи і реалії» 8 жовтня 2008 року кафедрою історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного Університету ім. М.П. Драгоманова за підтримки Секретаріату Президента України була організована екскурсійна поїздка до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у смт. Батурин.

     О 8.00 учасники та гості конференції, викладачі і студенти Інституту історичної освіти, КНУ ім. Т. Шевченка, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди  вирушили автобусами від Інституту історичної освіти і за три години подолали шлях зі столиці сучасної незалежної України до колишньої столиці Гетьманщини. В Батурині працівники Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» дуже люб’язно зустріли гостей, серед яких були заступник директора Інституту історії країни О.П.Рент, відомі історики О.І.Гуржій, В.Й.Борисенко. Через велику кількість учасники поїздки, були розділені на три екскурсійні групи. Таким чином вдалося зекономити час і якомога детальніше ознайомитись із усіма пам’ятками батуринського заповідника. Розпочалося наше знайомство з колишньою гетьманською столицею із екскурсії по Будинку-музею Генерального судді  Лівобережної України В.Кочубея, яку проводила Парфененко К. І. Вона коротко нагадала нам про  виникнення та історичний розвиток Батурина, його роль в Українській державі за різних гетьманів, розповіла про постать В.Кочубея, історію його родини і провела екскурсію по будинку генерального судді. Будинок-музей багатий на цікаві експонати, серед яких письмовий стіл генерального судді Лівобережної України з канцелярським приладдям, унікальна груба, викладена кахлем кінця XVII ст. Окрема кімната музею відведена такій сторінці історії роду Кочубеїв, як стосунки гетьмана І.Мазепи та Мотрі Кочубей. Там розміщені листи гетьмана до своєї коханої, даровані ним прикраси із золота, коралів та дорогоцінного каміння, одяг Мотрі. Окрема експозиція, знаходиться і підвалі будинку генерального судді.  Там із достовірністю відтворено атмосферу та атрибути українського суду XVIII ст. Зібрані інструменти «судового дізнання», а воскові фігури судді та затриманого повністю передають реалії судочинства в тогочасній Україні. Також цікавим було знайомство з Музеєм бджільництва ім. П.Прокоповича з діючою пасікою на подвір’ї.

     Другу частину екскурсії проводила Н. Олефіренко. Вона провела нас до відбудованої Цитаделі батуринської фортеці, розповіла про археологічні розкопки на її території, експертні висновки провідних науковців, специфіку будівництва та архітектури пам’ятки. У цитаделі, яка надзвичайно інтенсивно відбудовується, ми побачили відбудовану Троїцьку церкву, будинок, де знаходилася гетьманська скарбниця. На території цитаделі встановлено пам’ятник у вигляді хреста всім жертвам батуринського погрому. Потім нас ознайомили із фондами Музею археології Батурина в приміщенні Воскресенської церковно-приходської школи.

     Окрема частиною екскурсії була розповідь про історію Воскресенської церкви-усипальниці К.Розумовського, ії археологічні дослідження та відбудову. На жаль за технічних причин церква-усипальниця була закрита і нам вдалося побачити її внутрішній вигляд лише на фотографіях.

     Також на превеликий жаль ще у процесі відбудови та реставрації знаходиться така пам’ятка гетьманської столиці, як палац гетьмана України Кирила Розумовського, в якому буде створений Музей Гетьманської Слави.

     Не дивлячись на деяку незавершеність історичних та архітектурних пам’яток заповідника після екскурсії залишилась маса позитивних вражень, та приємних почуттів та теплих спогадів про гетьманську столицю. Хочемо окремо подякувати організаторам Міжнародної науково-теоретичної конференції «Доба гетьмана І. Мазепи в європейській історії: міфи і реалії» та працівникам Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Переглянути фото цієї події ви можете, перейшовши за цим посиланням.

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

6810893
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
53
2675
21533
5366561
62517
139385
6810893

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2017-12-16 01:35:04
   

Хто на сайті?  

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ