Інститут історичної освіти

Зустріч з Арсенієм Яценюком

Екс-голова Верховної Ради України, народний депутат Верховної Ради України VI скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, лідер «ФРОНТУ ЗМІН» Арсеній Яценюк приїхав до Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету ім. Драгоманова на запрошення студента першого курсу Дмитра Коваленко, який написав Арсенію Петровичу листа.
   «Зовсім нещодавно, на одній з пар, ми обговорювали особистості відомих українських політиків. Говорили і про Вас. Я при всіх заприсягнувся, що познайомлюся з Вами і доведу, що можливо втілити мрію. Я хотів би організувати зустріч студентів нашого інституту з Вами», – йшлося у листі, на який відгукнувся Арсеній Яценюк.

На початку зустрічі Арсеній Яценюк зазначив, що історія України є однією з засад формування політичної нації і формування майбутнього країни, але вона мала багато версій. «Її писали під ситуацію, під той політичний процес, який виникав. Історію писали не такою, якою вона була, а такою, яка була вигідна. Тому в мене прохання – напишіть справжню історію України. Бо і зараз Міносвіти рекомендує до викладання шість підручників, а я не розумію, як можуть бути шість версій історії країни», – сказав Арсеній Петрович.

Арсеній Яценюк зазначив, що це вже третє коло отримання незалежності України «і ми повинні розірвати це коло – коли ми отримуємо шанс, а потім його втрачаємо».

«Країна і зараз знаходиться в дуже складній ситуації. З одного боку у нас один великий сусід на сході, з другого – великий сусід на заході, але вони ніяк не перетинаються з українським інтересом. Бо і Росія, і Європейський Союз мають власні інтереси. Україна може вижити лише одним шляхом – мати власний український інтерес. Повинна бути не прозахідна чи просхідна, а проукраїнська політика, тоді все буде по-іншому», – наголосив Гість.

Він вважає, що сильну державу будує політично свідома нація, і саме вчителі відіграють вирішальну роль у формуванні особистостей, з яких має складатися сильне і розвинене суспільство. «Ваша професія пов’язана з минулим, але лише задля того, щоб створити майбутнє», – резюмував Арсеній Яценюк.