Інститут історичної освіти

Візит Миколи Томенка

Деталі   Нещодавно, 7 квітня, наш інститут відвідав Заступник Голови Верховної Ради України VI скликання, народний депутат України Микола Володимирович Томенко. Його бажання зустрітись із драгоманівцями-істориками стало великою несподіванкою для студентства і керівництва інституту. Але ще більшою несподіванкою стала тема зустрічі. Незважаючи на бурхливі політичні процеси і події, що відбуваються в нашій країні розмова пішла зовсім не про політику, а про… Гоголя.
  Микола Володимирович розповів про деякі проекти, задумані і втілені в життя його фондом «Справедлива країна», такі як «7 чудес України» та «Живі голоси», заходи по відзначенню 200-річчя з дня народження М. Гоголя. Він висловив задоволення ходом акції «Гоголь і Україна», в рамках якої в семи містах України, які пов’язані з життям письменника, – в Києві, Полтаві, Ніжині, Запоріжжі та ін., – була розміщена соціальна реклама з патріотичними висловлюваннями Гоголя про Україну.

    Гість також презентував свою книгу «Український романтик М. Гоголь», відмітивши, що дану книгу варто розглядати як авторську, популярну спробу відзначити внесок Миколи Гоголя в українську історію  і культуру, зрозуміти співвідношення понять: Гоголь і Україна. «Власне, це спроба перегляду з точки зору ХХІ століття місця і ролі Гоголя для України і пояснення вибора нашого земляка створити своєрідний романтичний міф про українців в Петербурзі російською мовою», - сказав він.

   Віце-спікер також розказав, що фонд «Справедлива країна» спільно з Національною радіокомпанією України спільно презентували в ефірі останньої фрагменти творів Миколи Гоголя про феномен українського козацтва, особливості українських пісень, народних звичаїв, побуту і культури. Також Микола Володимирович презентував компакт диск „Класика української літератури. Живі голоси”, до якого увійшли вибрані поетичні твори у виконанні авторів: Марка Кропивницького “Думи мої”, Максима Рильського “Троянди й виноград”, Миколи Бажана “Нічні роздум старого майстра”, Володимира Сосюри “Коли потяг у даль загуркоче”, Андрія Малишка “Вітчизно”, Платона Воронька “Близька, замріяна, струнка”, Олеся Гончара “Думи про Батьківщину”, Миколи Вінграновського “Я дві пори в тобі люблю”, Василя Стуса “Вчися чекати, друже” та ін.   

   Наприкінці зустрічі Микола Володимирович відповів на запитання студентів, зокрема про ставлення до екранізації твору М.Гоголя «Тарас Бульба» і побажав студентам Інституту історичної освіти натхнення і наснаги в розбудові нашої держави.

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

7828760
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1797
1930
6133
6422683
32718
70455
7828760

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-10-16 23:18:42
   

Хто на сайті?  

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ