Інститут історичної освіти

День памяті жертв політичних репресій

16 - 17 травня на прохання голови правління Фонду «Україна 3000» 65 студентів Інституту історичної освіти на чолі із заступником директора інституту Вєтровим Ігорем Георгієвичем узяли участь у впорядкуванні Національного історичко-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та підготовці Фондом виставки «Зламані долі: комуністичний терор в Україні 1920-1950-х років».

Виставка підготовлена Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» у рамках програми «Уроки історії», спільно з Галузевим архівом Служби безпеки України та Київською міською організацією Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса.

Виставка складається з 24-х плакатів. Перша частина експозиції знайомить глядача з ситуацією, в якій опинилася Україна на момент розпаду Російської імперії та в наступні роки боротьби українців за власну державність. Друга частина присвячена висвітленню механізму здійснення репресій проти усіх верств українського суспільства: селянства, інтелігенції, військових, політичної еліти, духовенства тощо. Кілька плакатів висвітлюють сторінки історії Західної України 1940-х років, після її приєднання до Радянської України, зокрема – форсовані репресії НКВД проти національно-визвольного руху (ОУН, УПА), проти мирного населення, а також депортацію населення у віддалені райони СРСР задля нищення національної ідентичності та дисперсизації українського етносу. У виставці розкрито перебіг повоєнних репресій, спрямованих проти остарбайтерів та колишніх військовополонених, показано місця, де репресовані відбували покарання. Також подана інформація про найбільші повстання політв’язнів у таборах. Заключна частина виставки містить інформацію про найбільші місця масових поховань репресованих, а також наслідки терору і вшанування у Незалежній Україні пам’яті невинно убитих.

Server Time: 2017-11-19 06:58:44