Інститут історичної освіти

Урочистий вечір з нагоди 130-річчя від дня народження Симона Петлюри

22 травня студенти Інституту історичної освіти на запрошення Секретаріату Президента України відвідали урочистий вечір з нагоди 130-річчя від дня народження Симона Петлюри, що відбувся в Національному драматичному театрі імені Івана Франка.

Відкрив вечір Президент України Віктор Андрійович Ющенко. На початку виступу він коротко нагадав біографію С. Петлюри, наголосив, що тільки тоді, коли такі постаті, як Симон Петлюра, будуть належно оцінені та пошановані, українське суспільство остаточно вилікується від постімперських болячок та почне по-справжньому поважати себе. Президент звернувся до присутніх із закликом бути гідними своїх славетних попередників, шанувати їхні великі справи і побажав непохитної віри у майбутнє Соборної Української Держави.
   Упродовж заходу на сцені Національного драматичного театру з’являлись ансамблі давньої пісні, акапельні хори і ансамблі пісні і танцю. Мистецькі виступи чередувались із  виступами провідних науковців-істориків про постать С.Петлюри і її роль в європейській історії. Серед вчених були  Владислав Федорович Верстюк – заступник директора Інституту національної пам’яті доктор історичних наук, професор; Валентина Піскун – старший науковий співробітник Центру українознавства КНУ імені Тараса Шевченка,  Володимир Іванович Сергійчук – професор кафедри давньої та нової історії України КНУ ім. Т. Шевченка, доктор історичних наук та інші.
   Завершив дійство ансамбль Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України, виконавши Гімн України.

2062

Server Time: 2018-07-17 03:54:10