Інститут історичної освіти

Музеєм більше!

Деталі
В Інституті історичної освіти відкрито кабінет-музей М.П.Драгоманова.

Image 
Ювілей університету – важлива подія у житті нашого навчального закладу. Керівництво та кожний структурний підрозділ на своєму рівні намагалися підготуватися та відзначити цю подію. Підбиваючи підсумки, можна сказати, що святкування поважної річниці НПУ ім.М.П.Драгоманова вдалося.
Інститут історичної освіти взяв активну участь в урочистостях, присвячених 175-річчю створення Університету. Було проведено конференції та круглі столи на тему життя, діяльності та наукової спадщини М.П.Драгоманова, розроблено та впроваджено в навчальну програму інституту новаторський курс «Історія НПУ імені М.П.Драгоманова», що вже другий рік читається в Інституті історичної освіти. Побачив світ шостий випуск Наукового часопису НПУ імені М.П.Драгоманова (серія 6: історичні науки), присвячений науковому осмисленню численного творчого доробку вченого.

За ініціативи завідувача кафедри історії України професора В.Й.Борисенка ще у 2008 р. було прийняте рішення про створення музею М.П. Драгоманова в Інституті історичної освіти. Таке рішення, яке, на перший погляд було не зовсім доречним, оскільки в університеті вже існує музей, де про видатного мислителя зібрано багато експонатів, виявилось цілком виправданим. Оскільки кому, як не історикам, до снаги збирати матеріал по архівосховищах, займатися його опрацюванням. Тим більше, музей на базі Інституту має додаткову дидактичну функцію для майбутніх педагогів-істориків.

 Розпочалася робота із створення музею. Особливих зусиль у створенні музею доклали завідувач кафедри В.Й.Борисенко, доцент Двірна К.П., ст. лаборант Кінаш К.М. Повну підтримку у своєму починанні колектив кафедри отримав від ректора університету проф. В.П. Андрущенка та проректора з економіки проф. О.С.Падалки.

І ось, після довгих пошуків у архівах, опрацювання знайденого матеріалу, дискусій щодо оформлення експозиції, переживань щодо якості виробництва стендів, у відремонтованому та оновленому приміщенні кабінет-музей запрацював. Всі наявні експонати музею поділені за тематичними напрямами – «Місто Гадяч – батьківщина М.П.Драгоманова», «Дитячі та юнацькі роки М.П.Драгоманова», «М.П. Драгоманов – студент Київського університету Св. Володимира», «М.П. Драгоманов – викладач та науковець Київського університету Св. Володимира», «Михайло Драгоманов і соратники», «Громадсько-політичне життя 70-ті рр. ХІХ ст.», «Женевський період науково-видавничої діяльності М.Драгоманова», «Наукова спадщина та видавнича діяльність М.П.Драгоманова», «Увіковічення пам’яті М.П.Драгоманова», «Цензура про видання М.П.Драгоманова», «Родина М.П.Драгоманова». Прикметно, що якраз у день, коли у приміщенні запрацювала експозиція, його відвідав ректор університету В.П.Андрущенко, який відзначив високий рівень кабінету-музею та побажав йому довгих років існування.

Тож запрошуємо всіх, хто цікавиться минулим відвідати кабінет-музей М.П.Драгоманова кафедри історії України Інституту історичної освіти.

Р.Сегеда

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

6700375
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1058
9077
42964
5240148
91384
95629
6700375

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2017-11-19 08:49:10
   

Хто на сайті?  

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ