Наукові видання

Керівництво і склад кафедри історії України

Кафедра історії України діє з 1990 р. Завідувачем кафедри з 15 травня 1990 р. є професор, докт. іст. наук, заслужений діяч науки і техніки України,  академік Української академії історичних наук  Борисенко Володимир Йосипович.

Кафедра історії України була створена першою серед всіх кафедр історії України в вищих педагогічних начвальних закладах держави. І на сьогодні займає провідні позиції серед кафедр історії педагогічних ВНЗ України.

У 2008-2009 навчальному році кафедра посіла ІІІ місце в рейтингу кафедр Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

На фото склад кафедри у 2011-2012 н.р. Зліва направо: доц. Двірна К.П., ст. викл. Телегуз І.О., професор Іванова Л.Г., завідувач кафедри, професор Борисенко В.Й., доц. Візер С.О., асист. Литвин І.В., ст. викл. Сегеда Р.А.

Борисенко Володимир Йосипович - завідувач кафедри доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, академік Української академії історичних наук.

Візер Світлана Олександрівна - кандидат історичних наук, доцент.

В 2004 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України “Роль православної та уніатської церков у національно-визвольному русі в Україні у 1596-1686 рр.”
Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова з 2001 року.

Двірна Катерина Петрівна – кандидат історичних наук, доцент. Захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України “Досвід компартії України по регулюванню партійних рядів 50-ті – 80-ті рр. ХХ ст. Iсторіографія проблеми”.

Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова з 2003 року.

Іванова Людмила Георгіївна - кандидат історичних наук, професор. Захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України “Головні напрями у вивченні історії Правобережної України ХVІІІ ст. у дожовтневій та радянській істеріографії”.

Коло основних наукових інтересів – суспільно-політичний рух та історіографія історії Украхїни ХVІІ – першої половини ХІХ ст.

Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова з 1994 року.
  Автор понад 60 наукових праць. Серед яких 3 монографії, 2 посібники.

Сегеда Ростислав Антонович -  кандидат історичних наук, старший виклачад

У 2007 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України “Київ у державній системі Речі Посполитої 1569 – 1648 рр.”

Коло основних наукових інтересів – історія м. Києва ХІІІ – ХХІ ст. Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова з 2005 року.
   Автор 8 наукових праць.

Телегуз Ірина Олександрівна - кандидат історичних наук, старший викладач.

У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України “Освітня діяльність української інтелігенції в контексті загальноєвропейських процесів націотворення у 1921 – 1934 рр.”

Коло наукових інтересів – культурно-освітня діяльність української інтелігенції у 20 – 30-х рр. ХХ ст. і проблеми формування української модерної нації.

Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова з 2005 року.

Автор 12 наукових праць.

1930