"Ми різні - ми рівні"

18 жовтня 2011 р. студенти-суспільствознавці Інституту історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова під науковим керівництвом професора Ладиченко Т. В., доцента Бакка Т. В., старшого викладача Мелещенко Т. В. за сприяння дирекції Інституту презентували науковий проект на тему «Ми різні – ми рівні».

Презентація проекту відбулася в рамках міжнародного науково-практичного семінару «Викладання чутливих проблем історії у мультикультурному контексті», що проходив спільно з Радою Європи та МОНМС України.

Метою проекту була презентація України як мультикультурної держави, виховання духу толерантності та формування навичок співжиття у багатоманітному суспільстві

Тематика проекту є актуальною, так як наша держава є багатонаціональною, а отже і мультикультурною. Вона є отчим домом для 134-ох національних громад. Саме завдяки такому розмаїттю культур ми насолоджуємося неперевершеним колоритом української держави.
Багато національностей принесли свою родзинку в нашу культуру. Навіть зараз, у сучасному світі, де поширені процеси міграції, наша культура збагачується новими звичаями, традиціями, смаками. Україна на початку ХХІ ст. у силу історичних і геополітичних факторів знаходиться у центрі глобалізаційних та міграційних процесів, якими характеризується сучасне інформаційне суспільство. Україна зазнає також впливу світових міграційних процесів.

Будучи розташованою на східному кордоні Європейського Союзу, вона мимоволі стає притулком для тисяч мігрантів з Азії, Африки та Близького і середнього Сходу, які прагнуть добутися до країн західної Європи чи шукають притулку в самій Україні. Особливо помітний вплив справляють представники, що приїхали до нас з Азії, Африки та Америки. Всі 134 національності і новоприбувші є громадянами України.

В ході проекту студенти показали взаємопроникнення культур українців, росіян, поляків, молдаван, угорців, ромів, євреїв та інших національних громад. Всі дійства супроводжувалися історичними довідками, піснями, танцями та інсценізаціями. В результаті проекту студенти виробили гасло для співіснування:

Ми різні, адже маємо різне коріння і насіння.

Ми єдині, адже наша ненька – Україна!

Ми однакові, адже проростаємо на планеті – Земля!

Server Time: 2019-02-19 11:23:01