Відбулися П'яті Всеукраїнські драгоманівські читання молодих істориків

Деталі  13 березня 2013 року відбулася Всеукраїнська наукова конференція  П'яті Всеукраїнські драгоманівські читання молодих істориків "Актуальні проблеми вітчизняної та світової історії", організована кафедрою джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін НПУ ім. М.П.Драгоманова.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з міжнародних зв'язків НПУ ім.М.П.Драгоманова, кандидат історичних наук, професор  Володимир Григорович  Лавриненко

Плідної роботи побажав молодим науковцям директор Інституту історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова доктор історичних наук, професор Олександр Олександрович Сушко

З теплими словами звернувся до присутніх випускник історичного факультету, заступник директора Інституту історії України НАН України, Голова спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України, професор Олександр Петрович Реєнт.

Робота конференції розпочалася із пленарних виступів відомих науковців, які говорили про актуальні історичні проблеми. Директор київського громадського музею "Замкова гора" кандидат історичних наук Климовський С.І. виступив з доповіддю "Дати та обставини виникнення Києва: новий ракурс". Темою доповіді завідувача кафедри історії та археології слов'ян, доктора історичних наук, професора Журби М.А. була "Методологічні студії М.П.Драгоманова".  Випускник історичного факультету, а нині провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України, доктор історичних наук, професор Марочко В.І. розповів про "Колишніх" поміщиків у соціально-політичній структурі радянської України" (1917-1927 рр).  Завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни  Інституту історії України НАН України (теж випускник історичного факультету) доктор історичних наук, професор Лисенко О.Є виголосив доповідь на тему: "Деякі тенденції вітчизняної історіографії Другої світової війни: сучасні виклики та рефлексії". Відомий науковець, головний науковий співробітник Державної наукової сільскогосподарської бібліотеки національної академії аграрних наук доктор історичних наук, професор Кучер В.І виступив із доповіддю "Радянські військовополонені - жертви сталінських репресій". Завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін доктор історичних наук, професор Потильчак О.В виступив з доповіддю "Штучні соціальні групи воєнної доби 1939-1945рр.: український вектор".

Також на пленарному засіданні виступили Директор інституту філософської освіти і науки, доктор історичних наук, професор Дробот І.І. та завідувач кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти кандидат історичних наук, професор Ладиченко Т.В.

Фотозвіт із конференції можна подивитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

Електронну версію матеріалів конференції можна переглянути у форматі PDF за
ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

Наприкінці роботи конференції було прийнято таку ухвалу:

Server Time: 2017-11-21 23:15:34