Круглий стіл з приводу підготовки відзначення 650-річчя битви на Синіх водах

650 років Битві на Синіх водахУ Києві за ініціативи посольства Литовської республіки в Україні відбудеться Круглий стіл з приводу підготовки відзначення 650-річчя битви на Синіх водах. Співогранізатором заходи виступає кафедра історії України ІІО.

Синьоводська битва відбулася на річці Синюха поблизу замку Сині Води (тепер смт. Торговиця на Кіровоградщині) у 1362 р. між литовсько-руським військом Великого князя Литовського Ольгерда Гедиміновича та ордами монголо-татарських правителів на Поділлі. Спільними зусиллями литовців, українців та білорусів потужному золотоординську війську було завдано нищівної поразки.
Своєю значимістю вона не поступається ні широко відомій Битві на Куликовому полі (1380 р.), ні Бувінській битві 1214 p., яка вважається на символом народження єдиної Франції і французької нації, ні так званій битві "золотих шпор" біля Куртре (1302 р.) – символу фламандської нації.

Внаслідок перемоги у 1362 р. кордони Великого князівства Литовського були розширені у регіоні Причорномор'я до нижньої течії Дністра і Південного Бугу, а на Дніпрі – до його порогів. Відбулося закріплення нових земель - Київської, Волинської, більшої частини Подільської та Чернігово-Сіверської під владою литовських князів.

В культурно-історичному контексті ця битва мала епохальне значення для усієї Східної Європи. По кордонам новоприєднаних земель утворився так званий Великий кордон між Сходом і Заходом, і слугував буферною зоною між цими двома цивілізаціями.
Приєднавши до своїх володінь Південно-Західну та Західну Русь, Литовське князівство стало величезною багатонаціональною державою, найбільшою в тогочасній Європі. Це не тільки придало новий імпульс його інтеграційній політиці на Русі, а й невдовзі визначило геополітичну переорієнтацію цих земель зі Сходу на Захід.

Організатором круглого столу виступає Європейський координаційний офіс (Бельгія), який у рамках проекту «Мости між Сходом і заходом» розвиває налагодження культурних і ділових зв’язків країн центральної Європи та пострадянських країн, що належать до Європейського регіону.

Круглий стіл має на меті зібрати експертів з проблеми, державні структури, представників громадських організацій та інших потенційних учасників для створення конструктивного діалогу та визначення пріоритетів і подальших векторів співпраці з підготовки і відзначення 650-річчя Синьоводської битви.

Відзначення ювілею історичної події може стати чудовим підґрунтям для міжнародного співробітництва у різноманітних сферах (науковій, культурній, туристичній тощо), адже в його основі лежить спільне минуле східноєвропейських народів.

Круглий стіл відбудеться 20-го червня 2011 у Володимирському залі "Прем'єр-Палац" готелю (бул. Т. Шевченка / вул. Пушкінська 5-7/29). Початок о 15:00. Акредитація журналістів за тел. 063-599-39-31 (Костя).

Програма Круглого столу на офіційному сайті: bwb650.org

Server Time: 2017-11-19 13:53:17