Поїздка викладачів та студентів істориків і суспільствознавців до музею Пирогова у Вінниці

Деталі
IMG 396819 жовтня 2013 р. відбулася поїздка студентів істориків-суспільствознавців 1-4 курсів, організована викладачами кафедри методики навчання суспільних дисциплін та громадянської освіти до музею Миколи Івановича Пирогова у Вінниці. Викладачі та студенти відвідали усипальню, садибу, аптеку та музей всесвітньовідомого хірурга, вченого, педагога, інтелігента, демократа М. І. Пирогова.
 
Усипальня розміщена в Миколаївській церкві збудованій в 1885 р. за проектом академіка архітектури В. Сичугова за кошти вдови Пирогова – Олександри Антонівни. Екскурсанти мали змогу побачити забальзамоване тіло М. І. Пирогова, яке поміщене в засклений саркофаг. Перше бальзамування проводив петербурзький доктор Д. Виводцев у 1881 р. за унікальною технологією. Перша ребальзамація була проведена через 66 років, зараз пере бальзамування проводять раз у 5-6 років, що дає змогу зберігати справжній прижиттєвий  вид тіла більше 130 років.
IMG 3955
Далі делегація продовжила знайомство з експозицією музею розташованого у мальовничій садибі Вишня, де останні 20 років (1861-1881) жив і працював геніальний хірург, анатом, творець військово-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста Микола Іванович Пирогов, який збагатив медичну і педагогічну науку визначними відкриттями. 
IMG 3960
М. І. Пирогов розробив і запропонував низку операцій, що ввійшли до золотого фонду хірургії під назвою "операцій Пирогова". Він першим у світі застосував у польовому шпиталі ефірний наркоз та запропонував використовувати гіпсову пов'язку, що врятувала життя і здоров'я тисячам поранених воїнів.
IMG 3966
Він практикував на багатьох фронтах у гарячих точках: 1847 р. у бойових діях на Кавказі, 1855 р. у Кримській війні, 1870 р. у пруссько-французькій війні, 1877-1878 рр. у російсько-турецькій війні. Відомим є факт, що у 1862 р. Пирогов їздив до Італії для консультування пораненого в ногу вождя національно-визвольного руху Джузеппе Гарібальді. Кращі лікарі Європи марно намагалися визначити місцезнаходження кулі. Оглянувши Гарібальді, М.Пирогов встановив справжній характер поранення і порадив власний метод лікування.
IMG 3968
 
М. І. Пирогов розробив прогресивну педагогічну систему і висунув багато оригінальних постулатів виховання підростаючого покоління. Протягом 1858-1861 pp. Пирогов - попечитель Київського навчального округу. У своїй педагогічній діяльності, відзначеній новаторством, всіляко сприяв демократизації освіти: піклувався про всенародне початкове навчання, навчання рідною мовою, про підготовку вчительських кадрів для шкіл та гімназій; у реформі вищої школи виступав за автономію університетів, за розширення можливостей для вступу в університети різних верств населення та ін. Микола Іванович сприяв організації недільних шкіл для дорослих у Києві (1859) та створенню Новоросійського університету в Одесі (1863). 
IMG 3973
 
М. І. Пирогов виявив себе як гуманний реформатор, противник казенної педагогіки, він захищав загальнолюдський характер освіти, виступав за забезпечення наступності навчання у школах різних ступенів. Його реформи сприяли заміні дисципліни солдатської моральною, обмежували свавілля начальників від освіти. Велику увагу Микола Пирогов приділяв змісту навчання, його формам і методам. Він був прихильником розвивального навчання. Його реформи в галузі освіти реакціонери називали «конституційними порядками» через що його відправлено у відставку.
IMG 3984
Михайло Драгоманов, друга Пирогова, у виступі на загальних студентських зборах, організованих на підтримку попечительської діяльності Миколи Пирогова сказав: «Шкода того суспільства, в котрому гуманність поряд із законом здається свавіллям».
Виставка музею справила неймовірне враження на екскурсантів, які прониклися ідеями великого генія-гуманіста, видатного суспільного і громадського діяча. Музей є популярним, його відвідали більше 7 мільйонів чоловік з більше як 170 країн світу що підкреслює світове значення імені Пирогова, тому маючи таке багатство неподалік від себе варто використовувати його у виховних цілях як приклад для формування особистості людини, розвитку в ній загальнолюдських цінностей.
IMG 3988
Далі екскурсанти мали змогу ознайомитися з архітектурними пам’ятками та історичними місцями Вінниці. В експозицію ввійшли чисельні храми різних конфесій, пам’ятники видатним особистостям, старі єврейські поселення та адміністративні споруди.
 
IMG 4018
 
 
IMG 4027
 
Потім споглядали чудове феєричне шоу найбільших в Україні та Європі плаваючих, світломузичних фонтанів, що супроводжувалося лазерними ефектами. Таким чином поїздка вдалася насиченою, пізнавальною, виховною та розвивальною. 
 
   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

13039035
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
4356
10720
53727
11447010
418021
641921
13039035

Your IP: 34.204.191.0
Server Time: 2020-02-19 14:10:33
   

Хто на сайті?  

На сайті 350 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ