IMG 396819 жовтня 2013 р. відбулася поїздка студентів істориків-суспільствознавців 1-4 курсів, організована викладачами кафедри методики навчання суспільних дисциплін та громадянської освіти до музею Миколи Івановича Пирогова у Вінниці. Викладачі та студенти відвідали усипальню, садибу, аптеку та музей всесвітньовідомого хірурга, вченого, педагога, інтелігента, демократа М. І. Пирогова.
 
Усипальня розміщена в Миколаївській церкві збудованій в 1885 р. за проектом академіка архітектури В. Сичугова за кошти вдови Пирогова – Олександри Антонівни. Екскурсанти мали змогу побачити забальзамоване тіло М. І. Пирогова, яке поміщене в засклений саркофаг. Перше бальзамування проводив петербурзький доктор Д. Виводцев у 1881 р. за унікальною технологією. Перша ребальзамація була проведена через 66 років, зараз пере бальзамування проводять раз у 5-6 років, що дає змогу зберігати справжній прижиттєвий  вид тіла більше 130 років.
IMG 3955
Далі делегація продовжила знайомство з експозицією музею розташованого у мальовничій садибі Вишня, де останні 20 років (1861-1881) жив і працював геніальний хірург, анатом, творець військово-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста Микола Іванович Пирогов, який збагатив медичну і педагогічну науку визначними відкриттями. 
IMG 3960
М. І. Пирогов розробив і запропонував низку операцій, що ввійшли до золотого фонду хірургії під назвою "операцій Пирогова". Він першим у світі застосував у польовому шпиталі ефірний наркоз та запропонував використовувати гіпсову пов'язку, що врятувала життя і здоров'я тисячам поранених воїнів.
IMG 3966
Він практикував на багатьох фронтах у гарячих точках: 1847 р. у бойових діях на Кавказі, 1855 р. у Кримській війні, 1870 р. у пруссько-французькій війні, 1877-1878 рр. у російсько-турецькій війні. Відомим є факт, що у 1862 р. Пирогов їздив до Італії для консультування пораненого в ногу вождя національно-визвольного руху Джузеппе Гарібальді. Кращі лікарі Європи марно намагалися визначити місцезнаходження кулі. Оглянувши Гарібальді, М.Пирогов встановив справжній характер поранення і порадив власний метод лікування.
IMG 3968
 
М. І. Пирогов розробив прогресивну педагогічну систему і висунув багато оригінальних постулатів виховання підростаючого покоління. Протягом 1858-1861 pp. Пирогов - попечитель Київського навчального округу. У своїй педагогічній діяльності, відзначеній новаторством, всіляко сприяв демократизації освіти: піклувався про всенародне початкове навчання, навчання рідною мовою, про підготовку вчительських кадрів для шкіл та гімназій; у реформі вищої школи виступав за автономію університетів, за розширення можливостей для вступу в університети різних верств населення та ін. Микола Іванович сприяв організації недільних шкіл для дорослих у Києві (1859) та створенню Новоросійського університету в Одесі (1863). 
IMG 3973
 
М. І. Пирогов виявив себе як гуманний реформатор, противник казенної педагогіки, він захищав загальнолюдський характер освіти, виступав за забезпечення наступності навчання у школах різних ступенів. Його реформи сприяли заміні дисципліни солдатської моральною, обмежували свавілля начальників від освіти. Велику увагу Микола Пирогов приділяв змісту навчання, його формам і методам. Він був прихильником розвивального навчання. Його реформи в галузі освіти реакціонери називали «конституційними порядками» через що його відправлено у відставку.
IMG 3984
Михайло Драгоманов, друга Пирогова, у виступі на загальних студентських зборах, організованих на підтримку попечительської діяльності Миколи Пирогова сказав: «Шкода того суспільства, в котрому гуманність поряд із законом здається свавіллям».
Виставка музею справила неймовірне враження на екскурсантів, які прониклися ідеями великого генія-гуманіста, видатного суспільного і громадського діяча. Музей є популярним, його відвідали більше 7 мільйонів чоловік з більше як 170 країн світу що підкреслює світове значення імені Пирогова, тому маючи таке багатство неподалік від себе варто використовувати його у виховних цілях як приклад для формування особистості людини, розвитку в ній загальнолюдських цінностей.
IMG 3988
Далі екскурсанти мали змогу ознайомитися з архітектурними пам’ятками та історичними місцями Вінниці. В експозицію ввійшли чисельні храми різних конфесій, пам’ятники видатним особистостям, старі єврейські поселення та адміністративні споруди.
 
IMG 4018
 
 
IMG 4027
 
Потім споглядали чудове феєричне шоу найбільших в Україні та Європі плаваючих, світломузичних фонтанів, що супроводжувалося лазерними ефектами. Таким чином поїздка вдалася насиченою, пізнавальною, виховною та розвивальною. 
 
   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   
Today 1415
Yesterday4223
This week 5638
This month 5638
All days 13227765
Your IP3.233.217.91
Today27-02-2020
User Online 0
Guest Online 228

Хто на сайті?  

На сайті 228 гостей та користувачі відсутні