"Андріївські вечорниці" в Інституті

Деталі

0713 грудня українці святкують свято Андрія Первозванного. Воно вважається парубочим святом. Напередодні, себто 7 грудня, дівчата вже мали змогу визначати обрядодіями свою покровительку - Катерину. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя.
В Інституті історичної освіти це обрядове свято було організовано і проведено Студентською радою ІІО спільно з вокально-інструментальним ансамблем народної пісні «Золоте перевесло».

В нашому Інституті це стало уже доброю традицією. Все дійство відбувалось за старовинним звичаєм-дівчата збирались в хатині однієї з жінок в селі, де вони співали,ворожили,ліпили вареники ,хизувались своєю працею - показували, що нав’язали та навишивали за рік. Згодом прийшли хлопці,наспівуючи жартівливих пісень. Разом вони ворожили,співали,танцювали. Хлопці перевірили дівчат на кмітливість,загадуючи їм веселі загадки. Всі вечорниці супроводжувались веселими та ліричними піснями у виконанні «Золотого перевесла»
І нарешті ,найголовніше дійство цього вечора - кусання калити. Тут вже хлопці показували свою спритність. Кожен мав три спроби ,того,кому не вдавалось цього зробити дівчата мітили сажею. Крім учасників вечорниць, до кусання калити охоче долучились глядачі.
Загалом свято відбулось у досить дружній,сімейній обстановці. Глядачі сиділи за столиками і мали змогу не тільки покуштувати вареників ,а й безпосередньо прийняти участь в самих вечорницях,тобто,межі між сценою та глядацьким залом не було. Це і було пріоритетною метою організаторів цього свята-ще більше об`єднати всіх істфаківців,адже в цей нелегкий час це є дуже важливо та необхідно. Вечорниці були присвячені людям, які відстоюють нашу волю та незалежність.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

010

011

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

13039356
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
4677
10720
54048
11447010
418342
641921
13039356

Your IP: 34.204.191.0
Server Time: 2020-02-19 14:24:00
   

Хто на сайті?  

На сайті 380 гостей та відсутні користувачі

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ