Пішов з життя Василь Юхимович Ніколаєнко

Деталі

Колектив Інституту історичної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова із глибоким сумом сповіщає, що пішла з життя знана і шанована в інституті людина - к.і.н., почесний професор НПУ, декан нашого Історичного факультету (1976- 1983 рр.) Ніколаєнко Василь Юхимович. 

Народився Василь Юхимович і серпня 1919 р. в селянській сім'ї в с. Кожанка Фастівського району Київської області.
 
Після закінчення Кожанської середньої школи юнак навчався на річних курсах учителів історії при Київському державному університеті імені Т. Г. Шевченка, потім працював учителем історії у Мар'їусівській неповній середній школі Бориспільського району на Київщині.
 
У грудні 1939 р. був призваний до лав Червоної Армії.
Учасник Великої Вітчизняної війни. З першого до останнього дня блокади Ленінграда був активним учасником фронтових подій. Мав кілька поранень та контузій.

У 1946 р. після демобілізації В. Ю. Ніколаєнко став студентом Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького. На першому курсі у 1947 р. його обрали головою студентського профкому, а в 1948 р. секретарем комітету комсомолу.

З часом Василь Юхимович повернувся до Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького доцентом кафедри історії КПРС.
 
1966-1972 рр. обирався секретарем парткому. Велика партійна організація інституту дбала про вдосконалення навчально-виховного процесу підготовки вчителів, особливо велика увага приділялась вихованню патріотизму студентської молоді.
 
1976-1983 рр. очолював історичний факультет. У той час факультет посідав перші місця з навчально-виховної, наукової та громадської діяльності.
 
Водночас з викладацькою і адміністративно-громадською діяльністю Василь Юхимович багато уваги приділяв науковій роботі. Понад 50 його праць присвячені розвитку і досягненням освіти, культурному будівництву України, серед них най- відомішими є: "Розвиток народної освіти на Україні в роки першої п'ятирічки 1928-1932 рр.", "В. І. Ленін про культурну революцію та її здійснення на Україні", "Хрестоматія з історії вітчизняної педагогіки" (у співавторстві), "Хрестоматія з марксистсько-ленінської педагогіки" та інші.
 
За сумлінну викладацьку і наукову діяльність та активну участь у громадсько-політичному житті колективу Василь Юхимович у 1971р. був нагороджений орденом "Знак Пошани".
 
За участь у бойових діях і самовіддану трудову діяльність В. Ю. Ніколаєнко нагороджений трьома орденами Вітчизняної війни 1-го та ІІ-го ступенів, двома орденами "Червоної Зірки", орденом "Богдана Хмельницького", багатьма медалями, зокрема, "За оборону Ленінграда", "Перемога у Великій Вітчизняній війні над Німеччиною", "За взяття Кенігсберга", "Ветеран праці", а також по-чесним знаком "Відмінник народної освіти", численними почесними грамотами. За тривалу сумлінну працю отримав подяку і цінний подарунок від Київського міського голови, а Вчена рада присвоїла звання почесного професора університету.
 
В. Ю. Ніколаєнко користувався в колективі авторитетом, його поважають за чесність, порядність, принциповість, доброзичливість і людяність.
 
З 1992 р. Василь Юхимович був на заслуженому відпочинку. Як заступник голови Ради ветеранів, почесний професор університету брав активну участь у патріотичному вихованні студентської молоді Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
 
Колектив висловлює щире співчуття рідним та близьким покійного. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ